Fizioterapija

FIZIOTERAPEITA KONSULTĀCIJA

Fizioterapeits nodrošina cilvēka funkcionālā stāvokļa izmeklēšanu, novērtēšanu un ārstēšanu, kas palīdz viņam atgūt zaudēto funkciju vai mazināt tās deficītu. Speciālists veic muskulatūras un locītavu fizisko izmeklēšanu, nosaka sāpju un fiziskās spējas cēloni un piedāvā efektīgu ne ķirurģisku sāpju un nespējas likvidēšanu, tāpēc tā ir ideāla izvēle muguras sāpju ārstēšanā. Lai mazinātu sāpes, atjaunotu muskuļu darbību, locekļu kustīgumu, stiprumu, izturību un koordināciju, fizioterapeiti izmanto ārstniecisko vingrošanu, manuālās fizioterapijas metodes, masāžu, īpašu fizioterapijas aparatūru u.c.

fizioterapija

Nākot uz fizioterapeita konsultāciju, būtu vēlams paņemt līdzi:

  • nosūtījumus;
  • veikto izmeklējumu rezultātus ( Rtg(rentgenogramma), MR(magnētiskā rezonanse), CT, EMG ) vai to kopijas;
  • veikto izmeklējumu ( Rtg, MR, CT, EMG) aprakstus, ja tādi ir;

Obligāti vizīti piesakiet laicīgi.

 

ERGONOMIJAS KONSULTĀCIJA

Ergononomija ir mācība par pareizu ikdienas aktivitāšu veikšanu, nepārslogot to. Konsultācijas laikā fizioterapeits pacientam stāsta un rāda kā pareizi iekārtot darba vidi, kā mugurai saudzīgi veikt dažādas ikdienas aktivitātes, tostarp no kā labāk izvairīties, kādas aktivitātes ir vēlamas un kādas – nav.

Ergonomijas konsultācija ir nepieciešama pacientiem ar muguras sāpēm, kā arī pēc operācijām un traumām, grūtniecēm un pēcdzemdību periodā, lai pasaudzētu savu muguru , kā arī ar bērniem ar stājas traucējumiem tiek pārrunāti ergonomijas principi un ikdienas aktivitāšu pareiza veikšana. Ar bērnu vecākiem pārrunājam darba vietas iekārtojumu, skolas somas izvēli u.c. jautājumus. Ergonomijas konsultācija ir vēlama ikvienam cilvēkam, kurš vēlas ikdienā – darbā, mājās, sadzīvē – kustēties pareizi, lai saglabāt muguras veselību.