Fizioterapeita konsultācija
Kā notiek fizioterapeita konsultācija?
Vizītē pie fizioterapeita jums veiks:
• stājas novērtējumu,
• mugurkaula skriemeļu izmeklēšanu,
• locītavu izmeklēšanu,
• muskuļu garuma, spēka testus,
• individuāla vingrojumu programmas izstrādi,
• rekomendāciju un ieteikumu izstrādi ikdienas un sporta aktivitātēm.
konsultācija
Kas jāņem vērā ?
Uz konsultācijas nozīmēto laiku vēlams ierasties 10-15 minūtes ātrāk, lai piereģistrētu Jūsu datus un izveidotu pacienta medicīnisko karti. Vēlams līdzi ņemt veikto izmeklējumu, analīžu rezultātus un aprakstus. Pirmreizējas konsultācijas ilgums mūsu centrā ir 30-45 minūtes. .
Lūdzu, iepriekš sazinieties ar mums pa tālruni +371 26176608 / 67226062, lai vienotos par pieņemšanas laikiem.
Silto graudu
terapija
Kāpēc nepieciešama silto graudu terapija?
Iepazīstot sevi un savas emocijas, bērni mācās stresa noturību, ko rada gan iekšējie, gan ārējie stresori, atpazīt un reaģēt uz situācijām, kuras var izraisīt ilgstošu stresu.
“Laimes bļoda” zinātniskais pētījums sadarbībā ar LU profesoru Dr. psych.A.Koļesovu un Mg.psih. A.Virsi liecina, ka 70% klientu pēc nodarbībām:
• Mazinās trauksme, bailes, sasprindzinājums.
• Uzlabojas – miegs, runas un adaptēšanās spējas.
Nodarbības, izmantojot siltos graudus bērniem un jauniešiem palīdz:
• Uzlabot miegu, runas un adaptēšanās spējas.
• Mazināt trauksmi, bailes, sasprindzinājumu.
•Paaugstināt koncentrēšanās un atmiņas spējas.
•Cīnīties ar nagu graušanu, runas traucējumiem, acu mirkšķināšanu utt.
Fizioterapeits pēc konsultācijas pielāgo individuālu terapijas plānu!
Pēcdzemdību vingrošana
Pēcdzemdību vingrošanu var uzsākt pēc 4-6 nedēļām pēczemdībām, ja savs ārsts ir devis atļauju vingrošanai .Mājās jaunās māmiņas var vingrot kopā ar savu mazuli vai nu stāvus pozīcijā, sēdus pozīcijā , arī četrrāpus, guļu pozīcijā
Vingrojumus veicam sīkām,vidējām,lielām muskuļu grupām.spēka vingrojumus nostiprinot muskuļus un uzlabojot visa ķermeņa tonusu
Speciāli fiziski vingrinājumi ir efektīvs līdzeklis daudzu sūdzību novēršanā un palīdzēs sakārtot un atjaunot sievietes organismu.
Lai gūtu vēlamos rezultātus nodarbības jāapmeklē regulāri vismaz 3 mēnešus.
Pēc tam, sieviete var iesaistīties iepriekš iemīļotās sporta aktivitātēs (aerobika, šeipings, skriešana u.c.)
Šajās nodarbībās arī aicinām piedalīties jebkura vecuma sievietes, kam ginekologs diagnosticē I pakāpes dzemdes noslīdējumu.
Katarīnas Šrotas
terapija/ vingrošana
ŠROTAS METODE -KONSERVATĪVĀ TERAPIJAS METODE SKOLIOZES GADĪJUMĀ.
To iesaka pasaulē vadošās skoliozes terapijas biedrības savās vadlīnijās pacientiem, kuriem rentgenoloģiski ir konstatēti izliekumi vismaz 15-20 grādi pēc Koba.
Skoliozes gadījumā muskuļu darbs ir asimetrisks – vienā pusē tie ir pārstiepti, bet otrā saīsināti, tāpēc ar simetriskiem vingrojumiem var pozitīvi ietekmēt skoliozes ārstēšanu.
Katarīnas Šrotas metodi pielieto :
- deformācijas progresijas apturēšanai un deformācijas mazināšanai;
- funkcionālo ierobežojumu mazināšanai;
- kosmētiskā izskata uzlabošanai;
- sāpju mazināšanai.
KĀ TIEK PIELIETOTA ŠROTA METODE ?
Fizioterapeits individuālās nodarbībās, izmantojot specifiski koriģējošus, asimetriskus vingrojumus un elpošanas vingrojumus, kā arī dažādas manuālas tehnikas, veic skoliozes pacientu ierastās stājas korekciju un apmāca noturēt koriģēto stāju savās ikdienas aktivitātēs.
CIK BIEŽI UN DAUDZ TIEK IZMANTOTA ŠROTA TERAPIJA?
Terapija būtu veicama tik ilgi:
- kamēr pacients labi izjūt savas deformācijas,
- labi prot tās koriģēt,
- veiksmīgi apguvis sev nepieciešamos koriģējošos Šrotas metodes vingrojumus,
- apguvis pielāgotās un atslogojošās ikdienas pozas
- gatavs visu iemācīto pielietot jebkurā dzīves situācijā.
Slinga terapija
Kas ir slinga terapija?
Tā ir kompleksa un aktīvas ārstēšanas sistēma, kuru pielieto skeleta – muskuļu sistēmas darbības traucējumu gadījumos. Tā notiek fizioterapeita vadībā, pēc individuāla plāna konkrētam cilvēkam un apvieno aktīvu treniņu un mūsdienīgas rehabilitācijas metodes, kuru mērķis ir panākt pastāvīgu kustību un labu balsta aparāta trenētību.
Kam domāta slinga terapija?
Slinga terapija palīdz nostiprināt dziļos muskuļus, kas balsta mugurkaulu, uzlabo vielmaiņu mugurkaulam pieguļošajās struktūrās(saites, skriemeļu locītavu skrimšļi, starpskriemeļu diski).
Fizikālās Procedūras
Kas ir fizikālās procedūras
Rehabilitācijas procesā, ātrākam efektam, sāpju un iekaisumu procesu mazināšanai, kā arī traumētu orgānu un audu funkcijas atjaunošanai, tiek pielietotas arī fizikālās terapijas procedūras.
Fizikālo procedūru veidi?
TENS (transkutāna elektriskā nervu simulācija) ir viens no elektroanestēzijas, nervu un muskuļu stimulācijas veidiem.
Ultraskaņas (US) terapija ir fizikālās terapijas metode, kas darbojas, US viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā.
Magnētterapija – Magnētterapijā izmanto vāju, pulsējošu magnētisko lauku, kurš, iedarbojoties uz organismu, maina jonu aktivitāti. Zemas frekvences magnētiskais lauks mazina tūsku, iekaisuma procesus, palīdz uzsūkties hematomām, uzlabojas asinsrite. Augstākas frekvences magnētiskais lauks mazina sāpes.
Darsonvalizācija – Strāvas ietekmē audos notiek jonu svārstības, rodas neliels siltums un pastiprinās asinsrite ne tikai ādā, zemādā vai gļotādā, bet arī iekšējos orgānos, kas saistīti ar šo ādas rajonu.
Masāžas
Ko jums dos ārstnieciskā masāža?
Ārstnieciskā masāža iedarbojas uz organismu kā mehānisks kairinājums, ko rada, izmantojot masāžas paņēmienus. Masāžas iedarbes pamatā ir humorāli reflektorie procesi, ko regulē centrālā nervu sistēma. Masāža galvenokārt iedarbojas uz nervu sistēmu. Tā labvēlīgi ietekmē arī sirds un asinsvadu sistēmu, pozitīvi iedarbojas uz locītavām un to funkciju, kā arī uz saišu sistēmu.
Kas ir jāzin pirms apmeklējuma?
Pirms masāžas apmeklējuma nepieciešama fizioterapeita konsultācija vai ģimenes ārsta(neirologa,traumatologa u.c. ) nosūtījums.
Masāžas ilgums: 30 min un 45 min.
Piedāvājam klasisko, sporta, limfodrenāžas un ārstniecisko masāžu,grūtnieču masāžu, sejas masāžu, vakuummasāžu,relaksējošo masāžu.
Ārstnieciskā vingrošana
Ko var iegūt ar ārstniecisko vingrošanu?
Zinošu fizioterapeitu vadībā pieejamas ārstnieciskās vingrošanas nodarbības gan individuāli, gan grupās. Nodarbību mērķis ir nostiprināt mugurkaula muskuļu korseti, kas uzlabo un nodrošina mugurkaula segmentu stabilitāti.
Kam ir piemērota ārstnieciskā vingrošana?
Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības paredzētas sēdoša darba darītājiem, cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu, muguras problēmu profilaksei, kā arī jau pie esošām saslimšanām. Izmantojot koriģējošos vingrojumus, var samazināt vai novērst dažādas ķermeņa deformācijas, piemēram, nepareizu stāju.
Nodarbībās iekļauti spēka, stiepšanās un līdzsvara vingrojumi, dziļās muskulatūras treniņš, jo tās pamatfunkcija ir mūsu mugurkaula stabilitāte un skeleta fiksācija.
Pirms individuālas nodarbības obligāti jāapmeklē fizioterapeita konsultācija .
30 – 50 min. / 12.00 – 20.00
Senioru vingrošana
Kāds ir vingrošanas mērķis?
Vingrošanas nodarbības mērķis ir darbaspēju uzturēšana un organisma novecošanās aizkavēšana. Nodarbība norit ar zemu intensitāti .
Tiek pielietoti vingrojumi sīkajām un vidējām muskuļu grupām – perifērās asinsrites uzlabošanai un vispārējā organisma tonizēšanai , kā arī muskuļu spēka un izturības palielināšanai. Tādos gadījumos kā traumu profilaksei tiek pielietota muskuļu stiepšana , kā arī vingrojumi koordinācijas un līdzsvara uzlabošanai . Vingrošanas laikā tiek pievērsta uzmanība arī sirdsdarbības uzlabošanai.
Kā notiek nodarbības?
Nodarbības notiek nelielās grupās – omulīgā kompānijā , mūzikas pavadījumā , kā arī iespēja satikt un iepazīties ar sava vecuma cilvēkiem un padalīties pieredzē .
Grūtnieču vingrošana
Kas ir grūtnieču vingrošana?
Grūtnieču vingrošana ir specifiska vingrošanas nodarbība sievietēm grūtniecības laikā (sākot ar 12.grūtniecības nedēļu).
Ko ir svarīgi zināt pirms nodarbībām?
Uzsākot vingrot, noteikti jābūt grūtniecības norisi uzraugošā speciālista (ārsta, vecmātes, ginekoloģa) rakstiskai atļaujai/izziņai piedalīties šādās aktivitātēs.
Kāpēc ir svarīgi vingrot grūtniecei?
Vingrošana palīdz labāk justies gan grūtniecības laikā, gan pēc dzemdībām palīdz ātrāk atgūt formu.
Nodarbības notiek individuāli un nelielās grupās , patīkamā un relaksējošā vidē .Jums būs iespēja satikties un iegūt jaunas draudzenes , savstarpēji dalīties pieredzē .
TRX vingrošana
Kas ir TRX ?
TRX piekares treniņsistēma ir viens no jaunākajiem un efektīvākajiem treniņa konceptiem pasaulē.Treniņsistēma attīsta lokanību,spēku,izturību,īpaši stabilitāti un dziļo muskulatūru .Uzlabojas arī locītavu stabilitāte un mobilitāte,stāja,smazinās traumu risks.Treniņa laikā kā “smagums” tiek izmantots sava ķermeņa svars. Veicot ļoti vienkāršus vingrinājumus,ir jānotur ķermeņa poza un stabilitāte,kas savukārt liek darboties dziļai muskulatūrai .
TRX tiek lietots fizioterapijā, grupu nodarbībās ,fiziskās attīstības treniņam,sportistu treniņam, vispārējā ķermeņa tonusa uzlabošanai un arī jaunām māmiņām pēc dzemdībām.
Mūsu centrā TRX nodarbības pasniedz fizioterapeiti ,kuri ir sertificēti TRX pasniedzēji.