medeors pluss-s logo

Veselības centrs “Medeors Pluss-S” sertificētie speciālisti sniedz palīdzību cilvēkiem ar muguras problēmām, pēc sporta traumām, pēc operācijas rehabilitācijā, piedāvājam veselības uzturēšanas programmas biroja darbiniekiem, grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā, kā arī tiem kuriem pāri 60 un vairāk.

Image Alt

Osteopātija

Osteopātija: maiga un efektīva pieeja veselības uzlabošanai

Mūsdienās cilvēki arvien vairāk novērtē alternatīvas un papildinošas metodes, kas var palīdzēt atjaunot un saglabāt veselību. Viena no šādām pieejām ir osteopātija, kuras pamatā ir holistiska skatījuma uz cilvēka organismu un maigu manuālu tehniku izmantošana. Pateicoties osteopātijai, iespējams ne vien mazināt sāpes un diskomfortu, bet arī novērst sūdzību cēloņus, pielāgojot ārstēšanu individuālām vajadzībām. Šajā rakstā uzzināsiet, kas ir osteopātija, kā tā radusies, kādos gadījumos tā palīdz, un kā tā papildina fizioterapiju, radot visaptverošu un efektīvu risinājumu.

Osteopātija

Kas ir osteopātija?

Osteopātija ir tradicionālās medicīnas pieeja, ko 19. gadsimta beigās radīja ASV ķirurgs Endrjū Teilors Stils (Andrew Taylor Still). Viņa pamatideja bija šāda: cilvēka ķermenis jāskata un jāārstē kopumā, nevis koncentrējoties tikai uz konkrētu slimības vai sāpju zonu. Tas nozīmē, ka, piemēram, galvas sāpju cēlonis var būt saistīts ar astes kaula izmaiņām, bet muguras diskomforts – ar nepareizu iekšējo orgānu pozīciju. Osteopātijas teorija un prakse balstās uz dziļām zināšanām cilvēka fizioloģijā un anatomijā, kā arī uz neiroloģijas likumsakarībām.

Galvenais osteopātijas princips ir organismam piemītošā pašatveseļošanās spēja, kas jāstimulē, koriģējot ierobežotu kustīgumu. Šajā kontekstā kustīgums nozīmē ne tikai to, kā pārvietojas muskuļi un locītavas, bet arī iekšējo orgānu mobilitāti, šķidrumu cirkulāciju un nervu impulsu plūsmu. Osteopātijā tiek lietotas saudzīgas un efektīvas manuālās tehnikas, kas pielāgotas pacienta veselības stāvoklim un individuālajām vajadzībām. Šīs metodes var būt īpaši vērtīgas, ja pacientu jau ilgāku laiku moka neizskaidrojamas hroniskas sāpes un citas veselības problēmas.

Fizioterapija ar papildspecializāciju osteopātijā

Osteopātija

Osteopātija

Fizioterapija un osteopātija savā būtībā var lieliski papildināt viena otru. Kaut arī fizioterapija primāri koncentrējas uz muskuļu, locītavu un vispārēju kustību uzlabošanu, osteopātija iet vēl soli tālāk, iekļaujot visus organisma līmeņus un sistēmas. Speciālists, kurš apvieno šo divu pieeju priekšrocības, spēj:

  1. Rūpīgāk atklāt sūdzību cēloņus
    Izmantojot osteopātiskās diagnostikas metodes, iespējams detalizētāk novērtēt pacienta stāju, organisma sistēmu savstarpējo mijiedarbību un noteikt patieso problēmas avotu.

  2. Pielāgot ārstēšanu individuāli
    Pamatojoties uz iegūto informāciju, terapeits izstrādā personalizētu ārstēšanas plānu, kurā apvienotas gan fizioterapijas, gan osteopātijas tehnikas. Tas nodrošina efektīvāku un ilgstošāku rezultātu.

  3. Integrēt maigas, bet iedarbīgas tehnikas
    Osteopātija izceļas ar draudzīgu un saudzīgu pieeju, kas ir īpaši piemērota pacientiem ar sāpju sindromiem, gados vecākiem cilvēkiem, bērniem vai pacientiem pēc traumām.

  4. Uzturēt un uzlabot vispārējo veselības stāvokli
    Pat ja jums nav akūtu sūdzību, regulāras konsultācijas pie speciālista, kurš lieto fizioterapiju un osteopātiju, palīdzēs uzturēt ķermeni labā formā, novēršot nelielas problēmas pirms tās kļūst nopietnas.

Kā notiek osteopātijas seanss?

Lai gan katra osteopātija seansa norise ir individuāla, pastāv noteikti kopīgi etapi, kas palīdz nodrošināt pēc iespējas precīzāku un efektīvāku pieeju:

  1. Saruna ar pacientu un anamnēzes ievākšana
    Svarīgi uzzināt pacienta slimības vēsturi, ikdienas paradumus, sūdzību raksturu un ilgumu. Tāpat terapeits var lūgt uzrādīt medicīniskos dokumentus (rentgena attēlus, magnētisko rezonansi u.c.), lai gūtu pilnīgāku ainu par pacienta veselības stāvokli.

  2. Kustību un stājas novērtējums
    Speciālists novēro pacienta stāju, gaitu, kā arī veic noteiktus testus, lai atklātu muskuļu disbalansu, locītavu kustīguma ierobežojumus un citas īpatnības.

  3. Manuālā izmeklēšana un korekcija
    Atkarībā no atrastajām problēmām, tiek pielietotas dažādas manuālās tehnikas, piemēram, fasciju atbrīvošanas paņēmieni, maigi mobilizācijas vingrinājumi, muskuļu relaksēšanas tehnikas, iekšējo orgānu mobilizācijas paņēmieni utt. Ciešā saiknē ar fizioterapiju iespējams arī strādāt pie muskuļu nostiprināšanas un lokanības uzlabošanas.

  4. Ieteikumi un turpmākais plāns
    Beidzoties seansam, terapeits sniegs padomus, kā turpmāk kopt ķermeni, ieteiks vingrinājumus mājas apstākļos vai papildinās nodarbību plānu ar fizioterapeitiskām aktivitātēm. Reizēm pietiek ar vienu apmeklējumu, taču, ja problēmas ir sarežģītas un hroniskas, var būt nepieciešams regulārāks kurss.

Osteopātija

Kādās situācijās var palīdzēt osteopātija?

  1. Osteopātijas priekšrocības ir plašas, jo tā strādā ar visu organismu kopumā. Daži biežākie gadījumi, kad osteopātija tiek pielietota, ir:

    • Miega traucējumi: maigas mobilizācijas var palīdzēt atslābināt nervu sistēmu, uzlabojot miega kvalitāti.
    • Sakodiena traucējumi: žokļa locītavas disfunkcija bieži izraisa galvassāpes, diskomfortu kaklā un sprandā.
    • Galvas un muguras sāpes: noteiktu galvas sāpju iemesls var būt mugurkaula vai pat astes kaula trauma. Savukārt muguras sāpes var rasties, ja kāds iekšējais orgāns ir izkustējies no optimālās pozīcijas vai ir traucēta šķidruma cirkulācija.
    • Plakanā pēda: korekcijas un vingrinājumi palīdz atjaunot pareizu pēdas velves anatomisko stāvokli, atslogojot pārējās locītavas.
    • Neirozes formas: dažādi stresa izraisīti stāvokļi var mazināties, ja tiek stabilizēta centrālās nervu sistēmas darbība un uzlabota asinsrite smadzenēs.
    • Alerģijas, t.sk. bronhiālā astma: lai gan tiešais mehānisms var būt sarežģīts, daļai pacientu maigas korekcijas palīdz atbrīvot elpceļus un samazināt spriedzi krūškurvī.
    • Traumas un pēctraumu rehabilitācija: pēc kritieniem, operācijām vai citiem fiziskiem ievainojumiem osteopātija kombinācijā ar fizioterapiju palīdz atjaunot kustīgumu, mazināt sāpju sindromus un novērst atkārtotus savainojumus.

    Īpaša uzmanība jāpievērš arī zīdaiņiem, jo dzemdību procesā var rasties nelielas, bet svarīgas izmaiņas galvaskausa un mugurkaula novietojumā, kas pēc tam ietekmē bērna attīstību un uzvedību. Osteopātijas maiga pieeja var sekmīgi koriģēt šādas problēmas jau agrīnā vecumā.

Kāpēc osteopātija ir tik efektīva pie hroniskām slimībām?

Viens no osteopātijas lielākajiem plusiem ir spēja strādāt ar hroniskām veselības problēmām, kuru iemesls bieži nav acīmredzams. Daudzos gadījumos sāpju avots var slēpties tālu no vietas, kur izpaužas simptomi. Ja netiek atrasts patiesais cēlonis, pacients var gadiem ilgi meklēt risinājumus, apmeklējot dažādus speciālistus, bet sūdzības nemazinās.

Piemēram, hronisku galvassāpju iemesls var būt astes kaula iepriekšēja trauma, kas ietekmē ķermeņa balansu. Tāpat, ja niere nav savā pareizajā novietojumā, tas var radīt pastāvīgas muguras sāpes, kuras nespēj mazināt pat stiprākie pretsāpju līdzekļi. Osteopāts, novērtējot visas saistītās struktūras un to mijiedarbību, var atbrīvot radies spriedzes punktus, nodrošināt optimālu šķidrumu cirkulāciju un atjaunot nervu impulsu plūsmu, kas rezultātā mazina sūdzības vai pat pilnībā tās novērš.

Priekšrocības, ko sniedz osteopātijas un fizioterapijas apvienojums

  • Holistiska pieeja: tiek ņemtas vērā gan lokālas, gan globālas problēmas, kas ietekmē organismu kopumā.
  • Īstermiņa un ilgtermiņa rezultāti: atbrīvojot ķermeni no spriedzes, vienlaikus tiek stiprināti muskuļi un uzlabota locītavu veselība, lai problēmas neatkārtotos.
  • Drošība: osteopātiskās tehnikas ir saudzīgas, un to veikšana pie sertificēta speciālista ievērojami samazina komplikāciju risku.
  • Lielāks uzmanības laiks pacientam: nepieciešama detalizēta saruna, rūpīga izmeklēšana un manuālā diagnostika. Pacients netiek uzlūkots tikai kā diagnoze, bet gan kā cilvēks ar savu unikālo veselības vēsturi.
  • Individuāli pielāgojami vingrinājumi: fizioterapijas vingrojumi var tikt precīzāk izvēlēti, ņemot vērā osteopātijas atklātās disbalansa zonas.

Kā pieteikties osteopātijas konsultācijai?

Ja vēlaties izjust osteopātijas pozitīvo ietekmi uz savu veselību, ieteicams sākotnēji konsultēties ar speciālistu, kurš apvieno gan fizioterapijas, gan osteopātijas zināšanas. Pirmajā vizītē tiks izvērtētas jūsu sūdzības, izanalizēta iespējamā slimības vēsture un izveidots individuāls ārstēšanas plāns. Konsultācijā piedalīties ir vēlams ērti ģērbtam – lai speciālists var ērti novērot un izmeklēt ķermeņa stāvokli. Ja ir pieejami jaunākie izmeklējumu rezultāti (rentgena vai magnētiskās rezonanses attēli, laboratoriskās analīzes), tos ieteicams ņemt līdzi, lai ārstam būtu iespējams redzēt pilnīgāku ainu.

Osteopātijas seansa ilgums var būt dažāds – no 30 līdz pat 60 minūtēm vai ilgāk, atkarībā no pacientam aktuālajām problēmām. Jāņem vērā, ka dažkārt jau pēc pirmās procedūras var sajust atvieglojumu, taču nopietnāku un hronisku kaiteņu gadījumā būs nepieciešams regulārs kurss.

Secinājumi

  • Osteopātija ir daudzpusīga medicīnas metode, kas apvieno anatomijas, fizioloģijas un neiroloģijas likumsakarības, lai izprastu un atrisinātu dažādas veselības problēmas. Tās lielākā priekšrocība slēpjas holistiskajā pieejā – cilvēka organisms netiek sadalīts atsevišķās daļās, bet skatīts kā savstarpēji savienotu sistēmu kopums. Ja osteopātisko korekciju apvieno ar tradicionālo fizioterapiju, var panākt vēl labākus rezultātus, novēršot ne tikai simptomus, bet arī iedziļinoties to cēloņos un atjaunojot dabisko kustīgumu.

    Tiem, kas ilgstoši cieš no hroniskām sāpēm vai neregulārām, bet traucējošām veselības problēmām, osteopātija var izrādīties būtisks pavērsiens ceļā uz pilnvērtīgāku dzīvi. Pareiza sakodiena atjaunošana, mugurkaula disbalansa novēršana, iekšējo orgānu pozīcijas korekcija – tās ir tikai dažas jomas, kurās osteopātiskā pieeja var sniegt ievērojamu uzlabojumu. Kopā ar fizioterapiju šī metode palīdz stiprināt muskuļus, uzlabot asinsriti un nervu sistēmas darbību, tādējādi veicinot vispārēju labsajūtu un aktīvāku ikdienu.

    Ja meklējat drošu, saudzīgu un efektīvu risinājumu savai veselībai, apsveriet osteopātijas un fizioterapijas apvienotās konsultācijas. Ir vērts parūpēties par savu ķermeni tagad, lai novērstu lielākas problēmas nākotnē un baudītu pilnvērtīgu, kustīgu un bezsāpju dzīvi.

Piesakieties jau šodien!

Adrese:

Dzirnavu iela 91 k-3, Rīga, Latvija, LV-1011

Mobilā tālruņa numurs:

261 766 08

E-pasts:

medeors@gmail.com

Darba laiks:

Pr.-Ct.: 8:00-20:00 (pēc iepriekšējā pieraksta )
Pt.: 8:00-17:00

Aizpildiet pieteikumu un mēs ar Jums sazināsimies pēc iespējas ātrāk.

    Pieteikties Pakalpojumam!