medeors pluss-s logo

Veselības centrs “Medeors Pluss-S” sertificētie speciālisti sniedz palīdzību cilvēkiem ar muguras problēmām, pēc sporta traumām, pēc operācijas rehabilitācijā, piedāvājam veselības uzturēšanas programmas biroja darbiniekiem, grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā, kā arī tiem kuriem pāri 60 un vairāk.

Image Alt

Fizioterapijapluss

Seniour vingrošana centra telpās

Vingrošana veids kā atbrivoties no muguras sāpēm

Vingrošana.
Muguras sāpes ir aktuāla un plaši izplatīta problēma, kas skar arvien vairāk cilvēku. Gan mūsdienu mazkustīgais dzīvesveids, gan otra galējība – pārslodzes – ir galvenais iemesls stājas defektiem, mugurkaula deformācijām un ar to saistītām saslimšanām.

Lai atbrīvotos no muguras sāpēm, būtu nepieciešama ir veselības vingrošana, kas galvenokārt balstīta uz stiepšanos un mugurkaula stabilitātes nostiprināšanu. Ārsti parasti cenšas pārliecināt pacientu, ka jāvingro ir katru dienu un regulāri, jo pretējā gadījumā rezultāta nebūs. Ārstnieciskā vingrošana ļoti pozitīvi ietekmē mugurkaulu, muguras saites un muskulatūru.

Ārstnieciskā vingrošana

Ar vingrošanas palīdzību tiek nostiprināti visi muskuļi, uzlabojas asinsrite mugurkaulu aptverošā muskulatūrā, sabalansējas vertikālā slodze uz to un arī starpskriemeļu diskiem, izzūd muguras nervu saknīšus nospiedumi. Fizioterapijas vingrojumi ir mugurai saudzīgi un muguras veselību veicinoši. Ārstnieciskās vingrošanas mērķis ir vingrošanas laikā pacientam nodrošināt individuālu pieeju un tieši viņa saslimšanai nepieciešamo fizioterapijas tehnoloģiju pielietošanu.

Terapeitiskie vingrojumi balstās uz cilvēka motorās kontroles metodi, nepieciešamības gadījumā pielietojot arī citas specifiskas, mūsdienu fizioterapijā aktuālas ārstēšanas metodes. Tieši muguras vingrojumi ir orientēti uz noteiktu muskuļu un saišu pareizu nodarbināšanu ārstnieciskos nolūkos. Ja vingrojumi netiek izpildīti pareizi, tad labākajā gadījumā no tiem nebūs nekādas jēgas, bet sliktākajā – tie veselībai var nodarīt vēl papildu ļaunumu. Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības paredzētas sēdoša darba darītājiem, cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu, mugurkaulāja saslimšanu profilaksei, kā arī jau pie esošām mugurkaulāja saslimšanām.

Ar ārstnieciskās vingrošanas palīdzību tiek nostiprināta mugurkaula muskulatūras korseti, tādejādi atslogojot kaulu sistēmu un mazinot spiedienu uz starpskriemeļu diskiem. Tiek trenēta rumpja virspusējā un dziļā muskulatūra, plecu josla un kāju muskulatūra un protams tiek attīstīta kustību koordinācija un līdzsvars.

Sagatavoja: SIA „Veselības centrs Medeors” sertificēta fizioterapeite Daina Zīle