VINGROŠANA – VEIDS KĀ ATBRĪVOTIES NO MUGURAS SĀPĒM

 Vingrošana.

Muguras sāpes ir aktuāla un plaši izplatīta problēma, kas skar arvien vairāk cilvēku. Gan mūsdienu mazkustīgais dzīvesveids, gan otra galējība – pārslodzes – ir galvenais iemesls stājas defektiem, mugurkaula deformācijām un ar to saistītām saslimšanām.

Lai atbrīvotos no muguras sāpēm, būtu nepieciešama ir  veselības  vingrošana, kas galvenokārt balstīta uz stiepšanos un mugurkaula stabilitātes nostiprināšanu. Ārsti parasti cenšas pārliecināt pacientu, ka jāvingro ir katru dienu un regulāri, jo pretējā gadījumā rezultāta nebūs.  Ārstnieciskā vingrošana  ļoti pozitīvi ietekmē mugurkaulu, muguras saites un muskulatūru.

ārstnieciskā vingrošanaAr  vingrošanas palīdzību tiek nostiprināti  visi muskuļi, uzlabojas asinsrite mugurkaulu aptverošā muskulatūrā, sabalansējas vertikālā slodze uz to un arī starpskriemeļu diskiem, izzūd muguras nervu saknīšus nospiedumi. Fizioterapijas vingrojumi ir mugurai saudzīgi un muguras veselību veicinoši. Ārstnieciskās  vingrošanas mērķis ir vingrošanas laikā pacientam nodrošināt individuālu pieeju un tieši viņa saslimšanai nepieciešamo fizioterapijas tehnoloģiju pielietošanu. Terapeitiskie vingrojumi balstās uz cilvēka motorās kontroles metodi, nepieciešamības gadījumā pielietojot arī citas specifiskas, mūsdienu fizioterapijā aktuālas ārstēšanas metodes. Tieši  muguras vingrojumi ir orientēti uz noteiktu muskuļu un saišu pareizu nodarbināšanu ārstnieciskos nolūkos. Ja vingrojumi netiek izpildīti pareizi, tad labākajā gadījumā no tiem nebūs nekādas jēgas, bet sliktākajā – tie veselībai var nodarīt vēl papildu ļaunumu. Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības  paredzētas  sēdoša darba darītājiemcilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidumugurkaulāja saslimšanu profilaksei, kā arī jau pie esošām mugurkaulāja saslimšanām.
Ar ārstnieciskās vingrošanas  palīdzību tiek  nostiprināta mugurkaula muskulatūras korseti, tādejādi atslogojot kaulu sistēmu un mazinot spiedienu uz starpskriemeļu diskiem. Tiek trenēta rumpja virspusējā un dziļā muskulatūra, plecu josla un kāju muskulatūra un protams  tiek attīstīta kustību koordinācija un līdzsvars.

 

Sagatavoja:SIA „Veselības centrs Medeors” sertificēta fizioterapeite Daina Zīle